2018 Vistárie - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Příběh hrnčířky, kterou najdete mezi řemeslnými stánky na loukách pod hospitálem:

Jmenuji se Lucie Němečková Lososová a už dlouho naslouchám své intuici, která mě vždy vede správnou cestou. Díky ní se stále rozvíjím a léčím svou Duši. A tak na podzim minulého roku (2017) mě začala inspirovat konečně ke konání a výrobě keramiky. Přes to, že jsem hodně tvůrčí tak jsem si nějak nedovolovala myšlenku, že bych mohla mít svůj obchůdek s keramikou. Až nakonec bylo volání tak hlasité, že jsem opravdu začala a

Vystudovala jsem SUPŠ sv.Anežky české v Českém Krumlově, pak jsem pokračovala na pedagogickou fakultu v Č. Budějovicích odkud jsem ve třetím ročníku utekla, když jsem začala zároveň studovat Akademii Tabor Sociální umění a po velké trémě jsem zazpívala domácí úkol : Píseň o sobě (málem jsem se tam trémou složila). Po tomto, pro mě tak moc zásadním zážitku, kdy jsem dokázala něco na co jsem neměla ani sebevědomí ani hudební talent :-) jsem hned pochopila, že už dál nemohu být na ,,pedáku,, kde po mě šlapala jedna paní profesorka ... dnes posílám velké Díky p. V. .

A tak šel život dál, snažila jsem se dál rozvíjet na akademii Tabor, čekala jsem na příchod partnera Duše a  postupně jsem pracovala v Klokánku, charitě Kaplice, v mezi čase jsem pomáhala svojí Profesorce p. Peškové s výrobou a stavbou kachlových kamen a na jiných zakázkách, což pro mě bylo vždy velkým požehnáním, protože jsem měla a mám možnost se od ní naučit spoustu věcí. Nakonec jsem dělala dotykovou terapii atd. v Domově důchodců v H. Plané odkud si mě pak odvezl můj nastávající muž Miroslav do krásného kraje, mých pradávných předků Východních Čech. V kolotoči kolem domu a hospodářství, nejdříve s prvním synem pak s druhým synem, jsem sem tam něco vyrobila, ale hlavně jsem se realizovala v plánování rekonstrukce domu a zahrady což budu moct ještě dlouho...moc mě to baví. A pak přišel ten minulý podzim...  Dnes tvořím tak, že na prvním místě je moje rodina, zahrada a dům a pak až keramika, která je mým velkým odpočinkem ... tím pádem tvořím po večerech a když mám hlídání ...

Jméno:
Květiny jsou mou velkou inspirací, tak jsem pojmenovala svou keramickou dílnu podle mé nejoblíbenější Vistarie. Celý tenhle projekt je pro mě neustálím léčitelem, ohledně mé sebehodnoty, sebevědomí a ženství...je to pro mě momentálně cesta, jak poznat sama sebe a žít naplněný život matky, manželky a tvůrkyně.

Moje Keramika:
Ráda vyrábím něžné, světlé, květinové, romantické, historické motivy. Ráda točím na kruhu, modeluji, maluji a vyrývám. Často vyrábím Mezomajoliku, což je dvakrát pálený keramický střep, který je pokryt tenkou vrstvou hlíny v jiné barvě a následně vyryt (sgraffito) a nakonec polit transparentní (průhlednou) glazurou. Tato technika je známá zhruba od 8. století z Orientu. Od 14. století v Itálii kam ji dovezli hrnčíři z Byzance.

Na co se teď těším:
Chystám se na sochy madony s děťátkem a rodiny, výrobu kachlů na kamna k nám do kuchyně a dovyrobit si nádobí do naší budoucí nové kuchyně. Další nápady si zatím nechám pro sebe.

--
Lucie Němečková Lososová
Keramicka dilna Vistarie
Tel: 777999254
dilnavistarie@seznam.cz


 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky