2019 Dotkni se křídel - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:Proč dělá to, co dělá vám Ivana Jirsová napsala na tento web už dříve ... čtěte zde

A kam pokračuje projekt Dotkni se křídel dnes?

Na našem příběhu z loňských let se nic nezměnilo. A na našem životě? V současné době se snažíme budovat Ekocentrum a záchrannou stanici pro volně žijící živočichy, a nejen pro ně. Milujeme všechna zvířata. Již nyní při návštěvě u nás naleznete nejen dravce a sovy, ale také lovecká plemena psů, srnečka, který je sirotkem a poníka zachráněného z osudu jatek. Na některá z našich zvířat se podívejte ve fotogalerii na této stránce.

Možná si říkáte, co mají naši dravci společného s kulturní akcí Slavnosti koní, historie a řemesel. Sokolnictví je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. A má také svou historii. Dovednosti a postupy potřebné k výcviku dravců předávali otcové svým dětem po několik generací. Kořeny sokolnictví sahají až do doby 2000 p. n. l. Vzniklo ve stepích Asie a postupem času se dostalo na území Evropy. Jako nezisková organizace prezentujeme ochranu těchto dravců, mluvíme o jejich významu, snažíme se veřejnosti ukázat jejich krásu i krásu sokolnictví jako řemesla.

Akce Slavnosti koní, historie a řemesel také úzce souvisí s projektem Stárneme spolu. Jaký je rozdíl mezi koněm, psem, dravcem?? Velikostí, váhou? Ušlechtilostí? Každý si přeje stárnou s tím, co je jeho srdci blízké. A tak i Vám přeji jen to krásné, ať se Vám splní i vaše sny, jako si je snažíme plnit my. Budeme vděční za Vaší přízeň a rádi Vás opět uvidíme první prázdninovou neděli na Kuksu, ale kdykoli i na návštěvě přímo u nás. Stačí se domluvit na kontaktech níže.

Můžete se také podívat na naše webovky www.dotknisekridel.eu nebo http://dotkni-se-kridel6.webnode.cz, také na FB https://www.facebook.com/Jirsovi/

Kontakt na Jirsovi:
e-mail: myslivost-zs@seznam.cz - nebo dotknisekridel@seznam.cz
nebo tel.: 792262128, 737612587
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky