2019 Nývltovi - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Záštitu nad akcí Slavnosti koní, historie a řemesel Kuks 2019 převzal ministr zemědělství Miroslav Toman

Z Banditova deníčku.
Kuks 2019
(do digitální podoby přepsala Monika Nývltová)

 Ahoj všem, jsem Bandita Nývlt z chovné stanice plemenných ČMB hřebců v Úpici. Na Kvíčale u svého majitele Péti nebydlím sám, ale mám dva stájové kolegy, plemenného hřebce Matouše a valacha Berryho. Nemyslete si, že jsme doma samí chlapi, bydlí tam s námi ještě dvě holky, Parodie a Lany. Na ty se ale trošku vytahujeme, protože jsou to prťata, haflinci no, prostě moc nevyrostly.

  Divíte se proč vám to ale povídám já? Náš majitel Péťa Nývlt a my tři těžíme dřevo v lese a protože on nepracuje jen s námi, ale také s traktorem a druhým traktorem, je moc moc zaneprázdněný. Někdy se mu při práci rozbije traktor a než ho opraví, zase se mu rozbije ten druhý a stále dokola.

 Tedy jsem se rozhodl udělat si poznámky do deníčku a vzal si na starost vyprávění raději já, protože se s vámi my, chladnokrevní chlapi (ženský ne, ty necháme doma) uvidíme na Slavnostech koní 2019, na které se těšíme, protože se zase budeme moci předvést. Myslíme si, že jsme po zimě v dobré kondici, no na plavky to zatím ještě není, ale do té doby pár kopců v lese naběháme a protože jsme přísní vegani (víte my jíme zdravě, to jenom Péťa občas nějakou klobásku sezobne), tak na nás žádný přebytečný tuk nenajdete.

  Takže kondici, první položku ve svém diáři přípravy na Kuks můžu odškrtnut s viz. nebýt zadýchán. Ještě mrknu, co tam máme dál. Aha, senoseč, tu si bere na starost Matouš s Berrym, ať hoši koukají něco posekat a nahrabat, sena je málo!!! Další bod je kládový vůz, jasný, kůrovec řádí, dřevo se musí urychleně vyvozit z lesa ven, jinak žádné lesy nebudou. Přetahování provazu lidmi? Pánové, všichni honem do posilovny a přidat proteiny!!!

  Nejdůležitější a zároveň pátý bod Banditova deníčku, několikrát podtržený:
Těšíme se na vás v neděli 30. června 2019 na Slavnostech koní Kuks.
Bandita, Matouš, Berry a rodina Nývltova. 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky