Filip Pýcha míchá učení s legrací... - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Filip Pýcha míchá učení s legrací...


                         Filip Pýcha přijede na Kuks učit děti legrací
                  (...a my ho za to povozíme na koni a určitě ho tentokrát nenecháme spadnout)

Dobrý den.

Dostal jsem za domácí úkol napsat Příběh, ve kterém se vám představím a vysvětlím, jak jsem se ocitnul na Slavnostech koní, historie a řemesel na Kuksu.

Úkol to byl pro mě nelehký, protože moje zkušenost s koňmi začala a skončila v mých deseti letech, když jsem se vozil na huculovi a spadnul jsem z něj.

Ale přiznávám, že tu atmosféru světa kolem koní mám rád. Když jsem vystupoval na minulých Slavnostech, moc se mi mezi koňmi a koňáky líbilo. Z toho pro vás plyne důležitá informace, že i když třebas s koňmi stejně jako já nijak velkou zkušenost nemáte, neváhejte a  přijďte, protože to na Slavnostech bude zase bezva.

No a teď tedy něco o mě.

Jsem původním povoláním učitel, který prošel postupně od kurzů pro dospělé, přes střední a základní až do mateřské školy. V kurzech v mateřské škole a současně jako otec na rodičovské dovolené jsem zjistil, že bych chtěl namíchat to učení s legrací, aby nás to všechny bavilo a těšilo. Aby se mě nikdo nebál, že mu dám pětku. A tak jsem dnes živnostník v oblasti mimoškolního vzdělávání, který píše a hraje svoje písničky, trošku praštěné divadlo, kreslí…, prostě připravuje pro děti i pro dospělé zábavně naučné programy.

Těším se na to, že stejně jako na minulých Slavnostech koní si s dětmi zazpíváme notoricky známé lidové písničky o koních. Slibuji, že navrch přidám i pár méně známých, které, když se vám budou líbit, se spolu můžeme naučit. Připravuju pro vás také legrační divadlo o slavných koních. Jsem zvědav, jestli děti od minula nezapomněli příběhy o Pegasovi, Bukefalovi a Ilčim. Můžu vám už teď slíbit nový příběh o Šemíkovi.

Takže - nashledanou na Slavnostech koní na Kuksu.
Váš Filip Pýcha
______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Více o Filipovi? Třeba tady:


_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky