Příběhy účinkujících 2018 - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Zde budeme postupně doplňovat Příběhy účinkujících a řemeslníků,
se kterými se v neděli 1. 7. 2018 na Kuksu potkáte:
Hřebci Petra Nývlta byli první chladnokrevníci, kteří se při Slavnostech koní na Kuksu představili - bylo to v roce 2008. Od té doby jsou ozdobou každého ročníku této akce. Právě oni letos shlíží z plakátu a přivádějí na Kuks další těžké pracanty, aby zde ukázali všechny podoby nádherného chladnokrevného světa.
Rodinu Nývltových nám blíže představila dcera Monika loni v tomto hezkém povídání. Budeme se těšit na pokračování jejich životního Příběhu i osobní setkání opět na Kuksu.


Dobrosrdečný Mišák a trpělivý Martin Kvapil - dvojice, která na Kuks už poněkolikáté přijede ukázat klidnou povahu chladnokrevných obrů. Mišák celý den rozvážně prochází mezi lidmi, zastaví pro každé pohlazení, občas někoho nechá vyškrábat se na svůj široký hřbet, když je potřeba figurant pro ukázku kováře nebo koňského zubaře, ochotně se ujme i této role. Martin vám zase odpoví na každou zvědavou otázku...třeba jaký je život s koněm, který je členem rodiny a nejbližším přítelem.
Takhle se vám představili loni. A letos? Letos pro vás chystají překvapení.Že koňského siláka může vést i ženská ruka přijede ukázat Kuba - kůň, který měl štěstí, že potkal Veroniku a její dceru Martinu Královou. Kuba bude mít na Kuksu podobnou roli jako Mišák - být blízko vás a nechat se obdivovat. Po ukázkách, jak zvládá své pracovní začátky při práci s kládou a svou sílu v těžkém tahu dojde možná i na kování...které Kuba ovšem nerad.
Martina, která je studentkou 2. ročníku České lesnické akademie, si pro diváky na Kuksu připravuje povídání o chladnokrevnících a jejich využití pro práci v lese.
Fotografie dokáže zastavit čas, zachytit kouzlo okamžiku i detaily, které bez ní oku uniknou. Nemůžeme být všude a vše vidět na vlastní oči...a přesto to díky fotografii spatříme. Svá zachycení koňské krásy, života a práce vám na Kuks přinesou fotografové, jejichž srdce a objektivy patří koním.Jako první z fotografů na Kuksu představujeme Lenku Stříbrnou a její fotovýstavu s názvem "Koně z naší republiky". Proč toto téma? Dočtete se zde v Lenčině Příběhu.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky